Kancelaria transportowa

Meklemburgia-Pomorze Przednie, jako kolejny Land w Niemczech, znosi zakaz jazdy w niedziele i święta dla pojazdów ciężarowych.

Meklemburgia-Pomorze Przednie, jako kolejny Land w Niemczech, znosi zakaz jazdy w niedziele i święta dla pojazdów ciężarowych.

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim, w celu dalszego zapewnienia przepływu towarów, a tym samym zaopatrzenia ludności, zniesiono zakaz jazdy w niedziele i święta.

W związku z kryzysem wywołanym przez epidemię Koronawirusa, zakaz jazdy w niedziele i święta dla pojazdów ciężarowych, zostaje zniesiony ze skutkiem natychmiastowym do 30 czerwca. „Dzięki rozszerzeniu możliwości transportu wszystkich towarów nawet w niedziele i święta, pomagamy zapewnić ich dostępność dla ludności i gospodarki”, powiedział minister transportu Christian Pegel (SPD) w opublikowanym komunikacie.

Zakaz jazdy zostanie zniesiony na wszystkich drogach na północnym wschodzie kraju. „Rozszerzamy naszą pierwszą decyzję z ubiegłego tygodnia, która początkowo dotyczyła tylko żywności, produktów higienicznych i medycznych, na wszystkie towary”, powiedział Pegel. Trzeba zrobić wszystko, aby potrzebne towary docierały do miejsca przeznaczenia szybko i bezpiecznie, i temu ma służyć zniesienie zakazu jazdy, które nie jest stanem stałym, a tylko jego zawieszeniem, celowo ograniczonym w czasie. Jeżeli, w przypadku transportu transgranicznego, wymagane jest odpowiednie zezwolenie na transport, należy je uzyskać przed wyruszeniem w trasę.

Scroll to Top