Kancelaria transportowa

Wielka Brytania wprowadza 14-dniową kwarantannę dla przyjeżdżających

Wielka Brytania wprowadza 14-dniową kwarantannę dla przyjeżdżających

Od 8 czerwca wszyscy przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę – ogłosiła w piątek brytyjska minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

 

Osoby wjeżdżające do Wielkiej Brytanii będą musiały wypełnić formularz, w którym podadzą adres zamieszkania, a służby sanitarne będą upoważnione do tego, aby w czasie kwarantanny przeprowadzać wyrywkowe kontrole telefoniczne i osobiste. Osoby te, nie będą mogły opuszczać podanego miejsca przebywania, ani przyjmować tam innych osób. Kary za złamanie nowych ograniczeń będą wynosiły co najmniej tysiąc funtów. W przypadku cudzoziemców w ostateczności możliwa będzie deportacja.

Z kwarantanny zwolnieni zostaną pracownicy transportu drogowego i towarowego, aby zapewnić ciągłość dostaw towarów, oraz członkowie personelu medycznego, którzy podróżują, aby pomóc w walce z koronawirusem, wszystkie osoby przyjeżdżające ze Wspólnego Obszaru Podróży, który obejmuje oprócz Wielkiej Brytanii także Irlandię, Wyspy Normandzkie i Wyspę Man, a także sezonowi pracownicy rolni, którzy będą się izolować w miejscu pracy.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie będą z niej zwolnione osoby przyjeżdżające z Francji.

Zasady kwarantanny będą podlegały przeglądowi co 3 tygodnie.

Scroll to Top