Kancelaria transportowa

Nowe taryfy opłat drogowych za samochody ciężarowe w Belgii

Nowe taryfy opłat drogowych za samochody ciężarowe w Belgii

Dla prawie wszystkich klas samochodów ciężarowych, opłaty za przejazd w belgijskich regionach Flandrii i Brukseli będą od lipca wyższe.

 

Od 1. lipca, belgijskie regiony Flandrii i Brukseli podnoszą myto za kilometr przejechanej trasy. Stawki opłat za przejazd dla prawie wszystkich klas ciężarówek w obu regionach rosną o 0,001 lub 0,002 euro za kilometr. Natomiast w przypadku samochodów ciężarowych o masie całkowitej pojazdu do 12 ton, taryfy we Flandrii spadają o 0,032 EUR dla wszystkich klas emisji spalin. W południowo-belgijskim regionie Walonii taryfy pozostają niezmienione.

Zmiany spowodowane są tym, że ​​kategoria najcięższych pojazdów ciężarowych, w przeciwieństwie do lżejszych pojazdów, zwiększyła swój udział w wykorzystaniu opodatkowanej infrastruktury drogowej w ostatnich latach i właśnie te pojazdy najbardziej przyczyniają się do uszkodzenia lub zużycia infrastruktury drogowej.

Jak podkreśla Viapass, nowe, obowiązujące od 01. lipca taryfy, zostaną automatycznie zaktualizowane przez jednostki pokładowe (On Board Units) wymagane dla Belgii. W przypadku niektórych usługodawców, aktualizacja może potrwać do trzech minut, zanim kontrolka zaświeci się na zielono i podróż będzie mogła być kontynuowana.

Scroll to Top