Kancelaria transportowa

Zasady wjazdu cudzoziemców do Republiki Słowackiej i tranzytu przez jej terytorium

Zasady wjazdu cudzoziemców do Republiki Słowackiej i tranzytu przez jej terytorium

Od 16 listopada 2020 roku wprowadzono zmiany z zasadach wjazdu na terytorium Republiki Słowackiej, które dotyczą również obywateli polskich.

Ruch osobowy między Polską a Słowacją odbywa się bez kontroli granicznych – wszystkie przejścia graniczne są czynne. Od dnia 16 listopada 2020 roku od godz. 7.00 osoby, które wjeżdżają na terytorium Słowacji z Polski lub z większości innych krajów UE, muszą posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19 (nie starsze niż 72 h) lub podlegają obowiązkowi odbycia kwarantanny.

Z tego obowiązku zwolnieni są m.in. kierowcy transportu towarowego, kierowy autobusów, piloci i załogi statków powietrznych oraz maszyniści i obsługa transportu kolejowego. 

Od godz. 7.00 w dniu 16 listopada 2020 r. obywatele krajów Unii Europejskiej, w tym obywatele polscy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem do innego kraju UE przez terytorium Słowacji w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowanie paliwa na stacjach benzynowych.

~Dział Prawny Kancelarii Koben

Scroll to Top