Kancelaria transportowa

Austria- podwyżka płac KIEROWCów CIĘŻARÓWEK o 1,5%

Austria- podwyżka płac KIEROWCów CIĘŻARÓWEK o 1,5%

Austriacka Izba Handlowa i związki zawodowe Vida, uzgodniły podwyżkę płac dla austriackich kierowców zawodowych od przyszłego roku, jednak układ zbiorowy pracy dla branży transportowej, nie został jeszcze opublikowany. Dlatego dokładne stawki godzinowe płacy minimalnej, z uwzględnieniem stażu pracy i kwalifikacji kierowców, nie są jeszcze znane.

Jak zostało uzgodnione przez Związek Transportu Towarowego w Austriackiej Federalnej Izbie Gospodarczej (WKO) i Związek Zawodowy Transportu i Usług Vida, austriaccy kierowcy ciężarówek otrzymają od stycznia 2021 r. 1,5-procentową podwyżkę wynagrodzenia.

Podwyżka płac austriackich kierowców, wiąże się oczywiście z podniesieniem minimalnego wynagrodzenia, które polscy przedsiębiorcy będą zobowiązani wypłacać swoim kierowcom delegowanym do Austrii.

Ponadto uzgodniono wspólną procedurę tworzenia infrastruktury socjalnej wzdłuż głównych szlaków transportowych. W związku z pandemią COVID- 19 i wprowadzonym w Austrii Lockdown, w niedługim czasie dostępne dla kierowców będą bezpłatne toalety i prysznice, tanie oferty żywieniowe i możliwości noclegowe.

Pakiet socjalny ma zostać sfinansowany z dochodów z Asfinagu, poprzez zmniejszenie środków przekazywanych dla Rządu Federalnego. Środki te, mają być wykorzystywane do zabezpieczenia socjalnego kierowców w ramach ich działalności zawodowej.

~Dział Prawny Kancelarii Koben

Scroll to Top