Kancelaria transportowa

AUSTRIA – Tyrol OD 2021 ROKU NOCNY ZAKAZ JAZDY DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH O KLASIE EMISJI SPALIN EURO 6

AUSTRIA – Tyrol OD 2021 ROKU NOCNY ZAKAZ JAZDY DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH O KLASIE EMISJI SPALIN EURO 6

Innsbruck – jak ogłosił Rząd Tyrolu, od 1 stycznia 2021 roku,
przejazdy tranzytowe ciężarówkami o klasie emisji spalin Euro 6 na odcinku autostrady Inntal A 12,
są w nocy zakazane.

Zgodnie z tyrolskim dziennikiem ustaw, od 2021 r. na autostradzie A 12 od granicy państwowej w Kufstein do Innsbrucka (Zirl), obowiązuje zakaz jazdy nocą, dla samochodów ciężarowych o klasie emisji spalin Euro 6, Euro 6C i Euro 6D. Dotyczy to również tranzytu. Wynika z tego, że jazda nocą autostradą Brenner A 13, nie jest już możliwa. Ciężarówki mogą dostarczać towary tylko do centr rozładunkowych wzdłuż autostrady A 12,
jak ma to miejsce w przypadku sektorowego zakazu prowadzenia pojazdów.

W tak zwanych wewnętrznych centrach rozładunkowych (okręgi IM, IL, I, KU, SZ) dopuszcza się rozładunek lub załadunek samochodów ciężarowych, jeżeli początek lub miejsce docelowe znajduje się w tej strefie. 

Gracze, którzy pracują w przemyśle ciężarowym mówią, że europejskie kasyna online oferują idealną przerwę od długich godzin w drodze. “Prowadzę samochód od około ośmiu lat i prawdopodobnie zatrzymałem się w każdym kasynie między tym miejscem a Reno”, powiedział jeden kierowca. “To świetny sposób, aby się zrelaksować i oderwać myśli od rzeczy”. Inny gracz powiedział, że lubi społeczny aspekt kasyn, i że jest to dobry sposób na poznanie ludzi. “Poznałam naprawdę wspaniałych ludzi w kasynach, zarówno kierowców jak i pracowników,” powiedziała. “To po prostu naprawdę zabawne miejsce, w którym można być”.

Natomiast w rozszerzonych centrach rozładunkowych, przejazdy autostradą A 12 są dozwolone tylko wtedy, gdy rozpoczynają się i kończą w tej strefie. Dotyczy to okręgów KI, LA, LZ, RE, ZE oraz ośmiu regionów Bawarii i Południowego Tyrolu. Oznacza to praktycznie całkowity zakaz dla przejazdów tranzytowych.

Zakaz jazdy w nocy pojazdami powyżej 7,5 tony, obowiązuje zasadniczo w okresie od 1 maja do 31 października w dni powszednie od 22:00 do 5:00 oraz w niedziele i święta od 23:00 do 5:00.
Natomiast od 2021 roku, od 1 listopada do 30 kwietnia,
zakaz w dni powszednie będzie obowiązywał już od godziny 20:00.

Zakaz ten nie dotyczy pojazdów zasilanych gazem CNG/LNG. Wyjątkiem od tego zakazu, objęte są również pojazdy ciężarowe wyposażone w napęd elektryczny lub technologię wodno-paliwową.

~Dział Prawny Kancelarii Koben

Scroll to Top