Kancelaria transportowa

WIELKA BRYTANIA – ZMIANY W TESTOWANIU KIEROWCÓW

WIELKA BRYTANIA – ZMIANY W TESTOWANIU KIEROWCÓW

Od niedzieli 21 marca 2021 r. pojazdy ciężarowe wykonujące międzynarodowy transport towarów, które kierują się do portu w Dover, nie będą już kierowane do Departamentu Transportu. Departament Transportu nie będzie już bowiem zapewniał możliwości wykonywania testów na obecność wirusa Covid – 19 ani nie będzie tam przeprowadzana kontrola celna. Oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba, wykonywanie testów oraz przeprowadzanie kontroli celnej może zostać przywrócone w przyszłości.

Wszystkie pojazdy ciężarowe wykonujące transport ciężki, tzn. o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony objęte zostaną tzw. Operacją Brock, w ramach której ruch pojazdów będzie odbywał się między skrzyżowaniami 8 i 9 na nitce autostrady M20 w kierunku wybrzeża. Jeden pas drogi przeznaczony będzie dla ciężarówek zmierzających do Euro tunelu, a drugi do portu w Dover. Kierowcy, którzy będą próbowali ominąć trasę wyznaczoną w ramach Operacji Brock muszą liczyć się z możliwością zastosowania w stosunku do nich sankcji karnych.

Kierowcy wykonujący ciężki transport towarów objęci obowiązkiem wykonania testu na obecność wirusa Covid-19 przed wyjazdem ze Zjednoczonego Królestwa powinni taki test wykonać przed wjazdem na terytorium hrabstwa Kent w celu uniknięcia opóźnień. Każdy kierowca, który wjedzie do hrabstwa Kent bez wymaganego testu, będzie kierowany do jednostki w Sevington, w okolicach Ashford.

Scroll to Top