Kancelaria transportowa

NIEMCY – REPUBLIKA CZESKA ZALICZONA DO OBSZARÓW RYZYKA ZWYKŁEGO

NIEMCY – REPUBLIKA CZESKA ZALICZONA DO OBSZARÓW RYZYKA ZWYKŁEGO

Ze względu na duży spadek liczby nowych infekcji COVID- 19, z dniem 2 maja br., rząd federalny Niemiec zaklasyfikował Republikę Czeską do obszarów zwykłego ryzyka. 

Pod koniec stycznia br. Republika Czeska była jednym z pierwszych 20 krajów, które zostały sklasyfikowane jako obszary o wysokiej zachorowalności, z ponad 200 nowymi zakażeniami na 100 000 mieszkańców, w ciągu jednego tygodnia. W międzyczasie Republika Czeska została nawet sklasyfikowana jako obszar z wariantami wirusa i przywrócono stacjonarne kontrole graniczne, które skończyły się dwa tygodnie temu.

Oznacza to, że od 2 maja br., w przypadku wcześniejszego pobytu na obszarze Republiki Czeskiej, personel transportowy jest zwolniony z obowiązku rejestracji elektronicznej i testowania, niezależnie od długości pobytu w strefie ryzyka lub na terenie Niemiec.

Zwolnienia te mają zastosowanie tylko wtedy, gdy osoby, których to dotyczy nie wykazują typowych objawów zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, takich jak kaszel, gorączka, katar lub utrata węchu i smaku.

Scroll to Top