Kancelaria transportowa

FRANCJA – ZNIESIENIE GODZINY POLICYJNEJ

FRANCJA – ZNIESIENIE GODZINY POLICYJNEJ

 

Od 20 czerwca na całym obszarze metropolitalnym Francji zniesiona została godzina policyjna obowiązująca wcześniej od 23:00 do 06:00. W związku ze zmianą w zakresie ograniczeń w podróżowaniu nie ma już obowiązku posiadania przy sobie dokumentów uzasadniających przemieszczenie w godzinach nocnych. Zniesiony został również obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, z wyłączeniem przestrzeni zamkniętych i zgrupowań.

 

Przypominamy również aktualne warunki przyjazdu do Francji. W przypadku podróżnych z krajów ze strefy zielonej (w tym Polski) wystarczy:

– negatywny wynik testu (albo PCR albo antygenowego) wykonanego do 72 godzin przed podróżą LUB zaświadczenie o szczepieniu (dwa tygodnie od otrzymania drugiej dawki szczepionek Pfizer, Moderna czy AstraZeneca, albo 2 tygodnie po pierwszej dawce w przypadku ozdrowieńców lub cztery tygodnie w przypadku szczepionki Johnson & Johnson).

– oraz posiadanie własnoręcznie wypełnionego oświadczenia o braku symptomów i kontaktu z osobami chorymi.

 

Powyższe ograniczenia nie dotyczą jednak kierowców wykonujących międzynarodowy transport towarów. Niezmiennie kierowcy wykonujący operacje transportowe na terytorium Francji muszą posiadać przy sobie unijny certyfikat dla pracowników sektora transportu międzynarodowego.

 

Certificat pour les travailleurs du secteur des transports internationaux

Zaświadczenie dla pracowników transportu międzynarodowego

Scroll to Top