Kancelaria transportowa

NIEMCY – ZMIANA ZASAD WJAZDOWYCH OD 01.06.2022

NIEMCY – ZMIANA ZASAD WJAZDOWYCH OD 01.06.2022

 

 

W dniu 1 czerwca 2022 r. weszło w życie nowe rozporządzenie regulujące zasady wjazdu na terytorium Niemiec. Wstępnie ma ono obowiązywać do 31 sierpnia 2022 r. Najważniejsza zmiana określona w przedmiotowym akcie prawnym obejmuje usunięcie kategorii obszarów wysokiego ryzyka (Hochrisikogebiete).

Opisywana zmiana jest bardzo  istotna dla  branży transportowej, ponieważ obecnie członkowie personelu transportowego wjeżdżający na terytorium Niemiec są zwolnieni z obowiązku rejestracji w systemie Digitale Einreiseanmeldung, odbywania kwarantanny oraz przedstawiania paszportu Covidowego albo zaświadczenia o negatywnym wyniku testu, chyba, że w ciągu 10 dni przed wjazdem do Niemiec dana osoba przebywała w kraju zakwalifikowanym, jako obszar występowania mutacji koronawirusa (Virusvariantengebiete) przez ponad 72 h i będzie przebywała na terytorium Niemiec również przez czas dłuższy niż 72h.

Na dzień dzisiejszy zgodnie z informacjami opublikowanymi na oficjalnej stronie RKI (Instytutu Roberta Kocha) obecnie żaden kraj nie został zakwalifikowany, jako obszar występowania wariantu wirusa –  RKI – Koronawirus SARS-CoV-2 – Informacje na temat wyznaczania międzynarodowych obszarów ryzyka przez Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych, BMG i BMI, co oznacza, że póki co brak jest przesłanek do aktualizacji wyżej opisywanych obowiązków dla kierowców zawodowych.

Scroll to Top