Chat with us, powered by LiveChat

Holandia – zatrzymani „złodzieje-akrobaci” okradający ciężarówki.

Holenderska policja zatrzymała grupę złodziei-akrobatów, która specjalizowała się w okradaniu pojazdów ciężarowych w ruchu. Członkowie grupy przestępczej okradali pojazdy, które przewoziły lekkie urządzenia elektroniczne, takie jak smartfony i tablety.

W porównaniu do „tradycyjnych” złodziei, ta grupa przestępcza była bardziej wykwalifikowana, a sposób działania wyglądał wprost jak z hollywoodzkiego filmu.

Najczęściej pojazd przewożący złodziei podjeżdżał możliwie jak najbliżej ciężarówki przewożącej towar elektroniczny. Po zbliżeniu się pojazdów do siebie, złodziej-akrobata wdrapywał się na dach okradanego pojazdu i przez dziurę w dachu wydobywał sprzęt elektroniczny, który następnie przerzucał do swojego pojazdu.

Dodatkowo grupa przestępcza uniemożliwiała kierowcy okradanego pojazdu ciężarowego zmianę pasa ruchu oraz spowalniała pojazd. Przed oraz obok okradanego pojazdu ciężarowego jechały pojazdy, które miały na celu spowolnienie go oraz uniemożliwienie zmiany pasa ruchu.

Złodzieje-akrobaci dokonywali kradzieży w porach nocnych.

Po zakończeniu dochodzenia, holenderscy policjanci aresztowali pięć osób między 33 a 40 rokiem życia w ich kryjówce. Gang działał od 2015 r. i mógł dokonać aż siedemnaście kradzieży.

Przypomnijmy, że podobny proceder miał miejsce w Hiszpanii, gdzie również działały zorganizowane grupy złodziei-akrobatów dokonujące kradzieży towarów na tzw. surfera.

 

DZIAŁ PRAWNY KANCELARII TRANSPORTOWEJ KOBEN