Licencje transportowe
OFERTA
Czym się zajmujemy

Analiza i rozliczanie czasu pracy kierowców
Analiza i rozliczanie czasu pracy kierowców
Prawidłowo przeprowadzona analiza i ewidencja czasu pracy kierowców to najprostsza droga do uniknięcia dotkliwych kar podczas kontroli.

Usługi prawne
Usługi prawne
Kancelaria Transportowa KOBEN oferuje stałą lub jednorazową obsługę prawną. Niezależnie od okoliczności i potrzeb, wykwalifikowana kadra prawników i ekspertów z zakresu prawa transportowego i gospodarczego udzieli specjalistycznych porad oraz pomoże w przygotowaniu odpowiednich dokumentów.

Reprezentant Unii Europejskiej
Reprezentant Unii Europejskiej
Są kraje, w których świadczenie usług transportowych, wymaga ustanowienia Przedstawiciela Zagranicznego Przedsiębiorcy. Biorąc pod uwagę wysokie sankcje, jakie grożą za jego brak, lepiej dopełnić obowiązku.

Ochrona prawna przewoźnika i kierowcy
Ochrona prawna przewoźnika i kierowcy
Niespodziewane sytuacje i kontrole, które mogą mieć miejsce podczas pracy kierowcy, często wymagają eksperckiej porady z zakresu prawa, wymaganej dokumentacji czy przygotowania odpowiednich pism.
Usługa ochrony prawnej zapewnia wsparcie na drodze, a także w firmie.

Wsparcie kierowców - Usługi
Wsparcie kierowców - Usługi
Prowadzisz firmę transportową? Transport międzynarodowy to Twoja codzienność? Mandaty, kontrole służb, odwołania od nałożonych kar, spędzają Ci sen z powiek? Meldujemy się do usług!

Zdalny odczyt z karty kierowcy i tachografu
Zdalny odczyt z karty kierowcy i tachografu
Optymalizuj czas i koszty w Twojej firmie z intuicyjnym systemem zdalnego pobierania danych z locatruck.pl
Szkolenia i kursy
Kancelaria Transportowa KOBEN prowadzi szkolenia i kursy na terenie całego kraju. Doświadczeni i czynni inspektorzy, eksperci i prawnicy przekażą Twoim pracownikom wiedzę, która usprawni pracę całego zespołu: od kierowców po kadrę zarządzającą.
Szkolenia i kursy
Kancelaria Transportowa KOBEN prowadzi szkolenia i kursy na terenie całego kraju. Doświadczeni i czynni inspektorzy, eksperci i prawnicy przekażą Twoim pracownikom wiedzę, która usprawni pracę całego zespołu: od kierowców po kadrę zarządzającą.
OFERTA
Czym jest licencja transportowa?
Licencja transportowa jest rodzajem pozwolenia na wykonywanie transportu drogowego rzeczy lub osób dla przedsiębiorców. Obowiązek posiadania pozwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika wynika z ustawy o transporcie drogowym z dnia 15 sierpnia 2013 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 1414) na zasadach określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1072/2009. Licencja jest wymagana, aby zapewnić bezpieczeństwo innym użytkownikom dróg oraz firmom zlecającym transport towarów. Pozwolenie to jest wydawane na czas nieokreślony ( w przypadku pozwolenia Krajowego) oraz na okres do 5 lub 10lat (w przypadku pozwolenia Wspólnotowego), przez starostwo właściwe dla siedziby przedsiębiorcy, jeżeli spełnione zostaną warunki wymienione w ustawie o transporcie drogowym i unijnych rozporządzeniach numer 1071, 1072 i 1073. Przedsiębiorca otrzymuje licencję, jedynie wtedy, kiedy nie był w przeszłości skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwa karne skarbowe lub przestępstwa umyślne albo inne mające związek z wykonywaniem zawodu. W stosunku do osoby ubiegającej się o licencję nie mogło zostać wydane prawomocne orzeczenie zakazujące wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego.
- Zadzwoń: T: +48 33 472 08 91
- Zadzwoń: T: +48 500 415 527
- Napisz: dok@koben.pl

Kiedy potrzebna jest licencja transportowa?
Obowiązek jej posiadania dotyczy wszystkich osób posiadających działalność gospodarczą, która zarabia świadcząc usługi transportowe towarów lub osób. Co ważne każdy kierowca podczas przewozu musi mieć ze sobą wszystkie ważne dokumenty związane z działalnością transportową firmy.
Gdzie uzyskać licencję transportową?
Licencję Wspólnotową wydaje Główny Inspektor Transportu Drogowego w Warszawie zaś licencję transportową po RP wydaje lokalny Zarząd Dróg i Transportu. Podczas składania wniosku o uzyskanie licencji należy mieć ze sobą szereg dokumentów. Wśród nich powinny znajdować się: odpis z rejestru przedsiębiorców KRS, zaświadczenia o nadaniu numerów NIP i REGON, kopia Certyfikatu Kompetencji Zawodowych, zaświadczenie o niekaralności i wiele innych.
Jak uzyskać licencje na transport międzynarodowy?
Każdy, kto chce zarobkowo podejmować się transportu rzeczy musi posiadać licencję wspólnotową oraz wypis z licencji wspólnotowej każdego z pojazdów. Jest to decyzja wydawana przez Głównego Inspektora Transportu Drogowego (GITD), która upoważnia do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego. Aby uzyskać licencję na transport na arenie międzynarodowej należy posiadać zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Każdy pojazd, który ma być użytkowany w transporcie międzynarodowym musi zostać zgłoszony do licencji wspólnotowej.