Chat with us, powered by LiveChat

Podatek SIPSI nie wejdzie w życie od 1 stycznia 2018 r.

Pomimo ustawowego obowiązku, francuskie Ministerstwo Pracy wydało oficjalny komunikat, w którym poinformowało, że zarówno z przyczyn technicznych, jak i prawnych, podatek od SIPSI nie zostanie wprowadzony od 1 stycznia 2018 r.

Nie jest również znana przewidywana data wprowadzenia przedmiotowego podatku.

Przypominamy, że dekretem nr 2017-751 z dnia 3 maja 2017 r. Francja wprowadziła opłatę za korzystanie z elektronicznego systemu zgłaszania delegowania pracowników do pracy na terenie Francji.

Złożenie deklaracji oddelegowania pracownika we francuskim systemie «Sipsi» będzie równoznaczne z obowiązkiem uiszczenia opłaty, co oznacza, że za zgłoszenie oddelegowania w systemie Sipsi, pracodawca będzie musiał zapłacić opłatę w wysokości 40 € od każdego pracownika.

Opłatę będzie można uiścić online poprzez płatność internetową za pomocą specjalnie w tym celu przygotowanej przez Ministerstwo Pracy strony internetowej Telepłatności «Sipsi».

Obowiązek uiszczenia opłaty od deklaracji Sipsi wejdzie w życie następnego dnia po opublikowaniu aktu wykonawczego do dekretu nr 2017-751.

Francuskie Ministerstwo Pracy podało, że opłata będzie pobierana od pracownika, a nie od deklaracji. Opłata będzie obowiązkowo pobierana w chwili zgłoszenia deklaracji. Złożenie deklaracji bez dokonania opłaty nie będzie możliwe.

 

Zapraszamy Państwa na naszą konferencję. Szczegóły wydarzenia tutaj.

DZIAŁ PRAWNY

KANCELARII TRANSPORTOWEJ KOBEN