Chat with us, powered by LiveChat
 

Przedstawiciel we Francji

Twoi kierowcy wykonują pracę na terenie Francji?

Tak? Jeśli jako przewoźnik nie powołałeś Reprezentanta, uważaj! Za jego brak grożą Ci wysokie kary finansowe podczas kontroli, a nawet czasowe zatrzymanie pojazdów!

Przedstawiciel Zagraniczny Przedsiębiorcy we Francji

Zgodnie Dekretem nr 2016-418 z dn. 7 kwietnia 2016, powinieneś powołać Przedstawiciela Zagranicznego Przedsiębiorcy na terytorium Francji. Reprezentant Twojej firmy musi władać językiem francuskim, posiadać dokumentację, która potwierdza wynagrodzenia oddelegowanych pracowników. Przedstawiciel powinien być ustanowiony na okres oddelegowania oraz być do dyspozycji służb kontrolnych przez okres 18 miesięcy po jego zakończeniu.

Przedstawiciel firmy transportowej jest pośrednikiem między francuskimi służbami, kierowcą, a Tobą, dlatego ważne jest nie tylko, by biegle posługiwał się językiem francuskim, ale i doskonale znał realia tamtejszej administracji. Szukasz odpowiedniej osoby na to stanowisko? Dobrze trafiłeś! Zaproponujemy Ci zaufanego, doświadczonego Reprezentanta Firmy we Francji.

Przewoźnik we Francji

Francuskie przepisy nakładają na Ciebie, jako przewoźnika, szereg wymogów:

  • powołanie wspomnianego wyżej Przedstawiciela Zagranicznego Przedsiębiorcy na terytorium Francji,
  • wypłacenie co najmniej wymaganego minimalnego wynagrodzenia za godzinę pracy na terytorium Francji, powiększone o premię związaną z wysługą lat, zgodnie z obowiązującymi we Francji przepisami,
  • zaświadczenie o oddelegowaniu (aktualizowane co najmniej raz na pół roku);
  • konieczność opracowania dokumentacji pracowniczej w języku francuskim i posiadanie jej przez przedstawiciela (rejestr czasu pracy na terytorium Francji, karta wynagrodzeń za okres oddelegowania, potwierdzenie wypłaty wynagrodzenia, kopię powołania przedstawiciela we Francji);
  • konieczność posiadania przez kierowcę kompletu dokumentów podczas kontroli na drodze (aktualne zaświadczenie o oddelegowaniu, umowę o pracę, zaświadczenie A1).

Mając do dyspozycji Kancelarię Transportową KOBEN nie musisz o nich pamiętać, bo to my pamiętamy o tym za Ciebie.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapytaj naszych doradców lub zamów usługę już dzisiaj!