Chat with us, powered by LiveChat
 

Przedstawiciel we Włoszech

Przedstawiciel we Włoszech – obowiązkowy, gdy kabotaż

Jeśli wykonujesz przewozy kabotażowe na terenie Włoch, zgodnie z przepisami, powinieneś powołać Przedstawiciela Przedsiębiorcy we Włoszech (nie musisz tego robić, jeśli zajmujesz się transportem międzynarodowym lub tranzytem). Jeśli tego nie zrobisz, grozi Ci kara w wysokości od 2 000 do 6 000 euro.

Przedstawiciel musi posiadać włoski adres zamieszkania i doskonale posługiwać się językiem włoskim. Jest pośrednikiem między włoskimi instytucjami, kierowcą, a Tobą, jako przedsiębiorcą. Odpowiada za wysyłanie i odbieranie aktów oraz dokumentów. Dzięki niemu możesz w zgodzie z przepisami o płacy minimalnej, legalnie wykonywać przewozy na terytorium Włoch.

Ważne, by mieć zaufanego, a przede wszystkim doświadczonego Reprezentanta we Włoszech, który doskonale zna włoskie realia i przepisy. W końcu to on bezpośrednio kontaktuje się ze służbami kontrolnymi i wiele od niego zależy. Jako Kancelaria Transportowa, która działa na rynku od wielu lat, możemy zaproponować Ci sprawdzonego specjalistę. Zapytaj o szczegóły: +48 500 415 527.

Zgłoszenie oddelegowania pracownika – płaca minimalna we Włoszech

Jeśli delegujesz pracowników do pracy we Włoszech, jesteś zobowiązany do przekazania stosownej informacji do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w dniu poprzedzającym rozpoczęcie delegowania. Musisz również notyfikować każdą zmianę w ciągu pięciu dni od jej zaistnienia. Zgłoszenia oddelegowania dokonuje się za pomocą formularza, który należy wysłać na adres: Cabotaggio.DistaccoUE@lavoro.gov.it. Jeśli tego nie zrobisz, grozi Ci kara od 150 do 500 euro za każdego niezgłoszonego pracownika (jednak nie więcej niż 150 000 euro).

Nie wiesz jak poprawnie zgłosić oddelegowanie pracownika lub po prostu nie masz na to czasu i chciałbyś powierzyć te kwestie ekspertom? Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Sprawnie przeprowadzimy rejestrację kierowców, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi płacy minimalnej we Włoszech.

Pamiętaj, że w okresie delegowania i do dwóch lat po jego rozwiązaniu, masz obowiązek przechowywać i dysponować dokumentami wskazanymi w dekrecie z 136/2016 z 17 lipca 2016 r., w tym między innymi kopią w języku włoskim umowy o pracę. Za brak przechowywania wymaganej dokumentacji, grożą Ci sankcje od 500 do 3 000 euro za każdego pracownika (jednak nie więcej niż 150 000 euro). Jednak nie musisz obawiać się kar, gdy masz u boku doświadczoną kancelarię prawną. Wiesz, gdzie nas szukać.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapytaj naszych doradców lub zamów usługę już dzisiaj!