Kancelaria transportowa

SŁOWACJA – AKTUALNE OBOSTRZENIA CZASU PANDEMII

SŁOWACJA – AKTUALNE OBOSTRZENIA CZASU PANDEMII

Z uwagi na rozliczne obostrzenia wprowadzane przez słowacki rząd od początku pandemii COVID-19, poniżej przedstawiamy krótki przegląd tych najważniejszych dla sektora transportowego.

Od godziny 6:00 w dniu 17 lutego 2021 roku, na terenie Słowacji obowiązuje obywateli polskich bezwzględna, 14-dniowa kwarantanna.

  1. Wyłączeni są z niej wykonujący podróż zawodową kierowcy zawodowi, wykonujący samochodami ciężarowymi transport towarów, jak również kierowcy autobusów i autokarów, pod okazania wystawionego przez pracodawcę zaświadczenia sporządzonego w języku słowackim lub świadectwa pracownika transportu międzynarodowego, którego wzór znaleźć można pod tym linkiem: Certificate For International Transport Workers (ostatnia strona dokumentu)
  2. Wyłączeni są także kierowcy i załogi busów, autokarów, autobusów, wykonujący przywóz osób posiadających prawo pobytu w Republice Słowackiej i powracających z zagranicy na jej terytorium.

Kierowcy zawodowi nadal są zwolnieni z obowiązku posiadania zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-1 przy wjeździe do Republiki Słowackiej, jednak pod warunkiem opuszczenia terytorium tego kraju w bezwzględnie ustalonym terminie 48 godzin od momentu wjazdu.

Całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną następujące polsko-słowackie przejścia graniczne:

– Radoszyce-Palota

– Ożenna-Nižná Polianka

– Muszynka-Kurov

– Leluchów-Čirč

– Szczawnica-Lesnica

– Niedzica-Lysá nad Dunajcom

– Łysa Polana-Tatranská Javorina

– Chochołów-Suchá Hora

– Winiarczykówka-Bobrov

– Ujsoły-Novot’

Scroll to Top