Kancelaria transportowa

AUTOMATYCZNA OPŁATA E-TOLL W LOCATRUCK

AUTOMATYCZNA OPŁATA E-TOLL W LOCATRUCK

 

Już 01.10.2021r. nowy system poboru opłat drogowych w Polsce e-TOLL – ostatecznie zastąpi dotychczasowy viaTOLL. Obejmie on wszystkie płatne odcinki dróg i autostrad w Polsce. Obowiązek korzystania z systemu dotyczy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów. ViaToll to system w technologii radiowej. Nowy system e-TOLL wykorzystuje technologię pozycjonowania satelitarnego i bezprzewodowej transmisji danych. Brak dokonania opłaty będzie wiązał się z nałożeniem kary przez Główny Inspektor Transportu Drogowego. Kontrolę prawidłowości uiszczenia opłaty elektronicznej mogą również przeprowadzać funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej.

 

Zmiany nakładają obowiązek dokonywania opłat z wykorzystaniem urządzeń umożliwiających udostępnianie danych geo-lokalizacyjnych. Pojazd wyposażony w odpowiedni moduł GPS (OBU lub ZSL) wysyła dane lokalizacyjne do portalu Ministerstwa Finansów i na tej podstawie naliczane są opłaty. System lokalizacji pojazdów LOCATRUCK umożliwia połączenie z systemem poboru opłat e-TOLL przez zamontowanie w pojeździe urządzenia ZSL. Montaż urządzenia ZSL to w naszej ocenie najlepsze z rozwiązań, eliminujące udział kierowcy w procesie rejestrowania przejazdów. Pozostałe rozwiązania, tj. aplikacja mobilna e-TOLL PL oraz urządzenia pokładowe OBU niosą ryzyko braku rejestracji przejazdu odcinkami płatnymi a co za tym idzie nałożenia kary. Kara za przejazd bez opłaty dla ciągnika siodłowego to 1.500 zł za dobę.

 

 

Zobacz jak działa nowy system e-TOLL

https://www.youtube.com/watch?v=K2CYcRqWnGE&t=3s

 

Ulga e-TOLL w podatku dochodowym

zobacz więcej -> https://etoll.gov.pl/ciezarowe/system-e-toll/ulga-podatkowa

 

DODATKOWE KORZYŚCI

 

System e-TOLL to przede wszystkim obsługa online bez konieczności wizyty w punkcie obsługi i podpisania umowy, wgląd w historię opłat i zarządzenie kontem. To nowoczesny, wygodny sposób opłacenia przejazdu po drogach płatnych przez pojazdy ciężkie (powyżej 3,5 tony) a także przez pojazdy lekkie na odcinkach autostrad zarządzanych przez Skarb Państwa. To oszczędność pieniędzy i czasu. To poprawa komfortu przejazdu.

 

Wybierając LOCATRUCK zyskujesz znacznie więcej.

 

Kluczowe korzyści poza integracją z systemem e-TOLL to zdalne pobieranie danych z kart kierowców i tachografów cyfrowych w postaci plików DDD, podgląd dostępnych czasów jazdy i odpoczynków kierowców w czasie rzeczywistym, profesjonalny system lokalizacji pojazdów, monitorowanie paliwa i stylu jazdy kierowców oraz wiele innych narzędzi wspierających codzienną pracę.

Klienci Kancelarii Transportowej KOBEN korzystający z systemu LOCATRUCK oraz usługi analizy i rozliczania czasu pracy kierowców nie ponoszą dodatkowych kosztów integracji z systemem e-TOLL.

 

 

Zapraszamy do współpracy. www.locatruck.pl

 

Scroll to Top